Akce‎ > ‎

Radioklub OK1RAJ

Radioklub OK1RAJ v Praze na Rozšířené (Rozšířená 11, Praha 8) od 3. září zahajuje opět svojí čínnost.

Pravidelné schůzky se budou konat každé úterý od 18 hodin.

Co vás čeká:
  • základy elektroniky - pájení, bastlení
  • programování mikročipů - základy programování v C
  • vysílání - spojování se s celým světem pomocí vysílačky
Pokud máte o výše uvedenou činnost zájem, tak určitě přijďte do radioklubu.

Radioklub OR1RAJ nabízí jednorázový program pro oddíly a družiny.
Chcete zajímavou družinovku nebo oddílovku?
Seznámit se s technikou, základy vysílání nebo pájení?

Potom vám nabízíme dva programy, které vyjdou akorát na 2 hodinovou družinovku:
  1. základy vysílání - seznámení se s vysílačkou, s principy vysílání, vysílací značky, zkusit si navázat spojení
  2. vytvoření si jednoduchého blikače - informace k blikači najdete na našem webu: ZDE
    (materiál na vytvoření tohoto blikače máme všechen k dispozici)

JOTA/JOTI 2013

O víkendu 19.-20. září proběhne celosvětové JOTA/JOTI.
JOTA (Jamboree on the Air) / JOTI (Jamboree on the internet)

Radioklub u této akce nesmí chybět. Klubovna radioklubu je na tuto akci dobře vybavena - vysílačkou a počítači s internetem. A o tomto víkendu bude klubovna radioklubu k dispozici oddílům, kteří by se chtěli zapojit do JOTA/JOTI a zkusit si udělat pár spojení se skauty po celém světě.
Pokud o toto máte zájem, ozvěte se nám co nejdřív na email radioklub@dvojka.cz (nebo se zastavte na pravidelné schůzce v úterý a domluvíme se přímo na místě)

O radioklubu OK1RAJ
Radioklub vznikl jako volné uskupení skautů a ostatní radioamatérů, kteří mají zájem o elektroniku a radioamatérské vysílání, s cílem motivovat o tento obor děti a předávat jim znalosti formou zábavného kroužku.
Informace najdete na webu http://radioklub.dvojka.cz

Případné dotazy můžete směřovat též na náš email: radioklub@dvojka.cz