Z naší činnosti

Podívejte se, co všechno naši skauti během skautského roku zažívají: Tady je malý zlomek zajímavostí z naší činnosti. 

Bratr Hroznýš oslavil ve čtvrtek sté narozeniny !

přidáno: 19. 3. 2017 4:19, autor: Jan Petera   [ aktualizováno 19. 3. 2017 4:25 ]

Ve čtvrtek 17.března 2017 oslavil bratr Eduard Marek - Hroznýš, čestný předseda našeho okresu Praha 2 své stoleté narozeniny! S
kaut, odbojář, politický vězeň a držitel nejvyššího skautského vyznamenání, bratr Eduard Marek - Hroznýš. Byl vyslýchán gestapem, prošel několika komunistickými lágry a přesto pokračoval v šíření skautských myšlenek i pod rouškou ilegality. Výrazně přispěl i při obnově skautingu po roce 1989. 
Zde (https://www.zonerama.com/simia/Album/2784843najdete fotografie z malé oslavy konané v okresní klubovně dne 7.března. 
Celý Hroznýšův životní  příběh najdete na Paměť národa:http://bit.ly/EduardMarekPN

Gratulujeme jménem všech členů celého našeho okresu
Připravujeme se na Bitvu u Štěrbohol aneb SZ 2017

přidáno: 18. 3. 2017 12:00, autor: Anna Prochazkova   [ aktualizováno 18. 3. 2017 12:02 ]

LEGENDA - TROCHU HISTORIE - SEDMILETÁ VÁLKA
A BITVA U ŠTĚRBOHOL

Napřed si připomeneme trochu historie. Nebaví některé z vás dějepis? Ale historie, to jsou přece nejrůznější vzrušující příběhy, které se staly dříve, než můžeme pamatovat a které si nezadají s mnoha akčními filmy. A letopočty se teď zrovna učit nemusíme. Přečtěte si, co se dělo na místě závodu před 260 lety. A staňte se na jeden den třeba mušketýry nebo granátníky, kteří se v bitvě dostali do těžko řešitelné situace.


6. května 2017 uplyne 260 let od bitvy u Štěrbohol. Je to historie, kterou dnes málokdo zná. Přitom to ale nebyla žádná drobná šarvátka, ale část války, kterou můžeme bez rozpaků označit za první celosvětový konflikt. Připomeneme si ji při našem závodě. Zkusíme plnit úkoly, které se budou trochu podobat tomu, co museli zvládnout vojáci na obou válčících stranách na pochodu, při životě v kasárnách či kvartýrech nebo táborech a třeba i v bitvě.

Podívejte se napřed na nějakou historickou mapu, jak vypadala Evropa, hlavně Evropa střední. Zhruba tam, kde dnes leží Polsko a východní část Německa, severně od našich hranic, se rozkládalo Pruské království. Nejde říci, že by všechny evropské státy v té době byly zrovna mírumilovné, ale válečné choutky Pruska a jeho krále Fridricha II. (zvaného též Friedrich II. der Große, česky Bedřich Veliký a přezdívaný "starý Fritz") byly opravdu veliké. Starý Fritz prý veřejně hlásal, že je potřeba napadnout každého, kdo se zrovna vyskytne okolo, a důvody případně předkládat až při vyjednávání o kapitulaci napadeného.
A tak v srpnu 1756 rozpoutal Fridrich II. první válku celosvětového rozsahu, později zvanou "sedmiletá". Boje se rozhořely v Evropě, severní i jižní Americe, Africe, Indii a na Filipínách.

Pokračování a podrobnosti v přiložených dokumentech a na webu zavodů.

Vánoce 2016

přidáno: 30. 12. 2016 13:13, autor: Jan Petera

Naše oddíly měli před koncem roku hodně práce. Oddíl 170. ZHSK ze střediska Arcus roznášel Betlémské světlo a skauti ze střediska Dvojka zase zpívali před kostelem na Nám. Míru vánoční koledy. Výtěžek akce věnovali na konto organizace Člověk v tísni. Bližší informace a fotky najdete na této stránce v záložce Fotografie a videa.
Přejeme všem klidný závěr roku a  úspěšný vstup do toho nového!

 

Proběhl okresní sněm

přidáno: 29. 12. 2016 6:33, autor: Jan Petera

Ve středu 30. listopadu proběhl v Salesiánském středisku mládeže tradiční okresní sněm našeho okresu. Ten mimo jiné diskutoval a přijal usnesení týkající se nového loga naší organizace a zvolil nové vedení okresu v tomto složení:

předseda okresní rady: Jan Petera - Slimák
místopředsedkyně: Anna Procházková - Andy
předseda revizní komise: Vojtěch Dabrowski 
členka revizní komise: Petra Nádvorníková
člen revizní komise: Radek Trojan - Kryšot
volený člen okresní rady: Václav Nehasil - Wenca 
volený člen okresní rady: Pavel Dőllinger - Minewakan

Zde najdete fotky https://goo.gl/photos/yabgjvHT7aDdJ4Gb6 od bratra Janova. 

Super ZVaS byl super!

přidáno: 14. 5. 2016 13:31, autor: Jan Petera   [ aktualizováno 15. 5. 2016 13:45 ]

Výsledky 

SuperZVaSu 2016 v Malé Chuchli 

najdete zde.Odkazy na mnohé superfotky a jedno supervideo na jednom supermístě !


 

Seminář ELŠ 2016

přidáno: 26. 12. 2015 15:49, autor: Jan Petera

XXVI. Skautský seminář ELŠ 2016

Legendární seminář zaměřený na skauting a duchovní rozvoj. Setkání stovek R+R až OS se zájmem o minulost, přítomnost a budoucnost skautingu.


VOLNÁ MÍSTA
400 CELKEM
ODKAZ NA FACEBOOK
HTTPS://WWW.FACEBOOK.COM/EKUMENICK%C3%A1-LESN%C3%AD-%C5%A1KOLA-414728525217329/
ODKAZ NA WEB
HTTP://ELS.SKAUTING.CZ/

Zveme vás na XXVI. Skautský seminář Ekumenické lesní školy, který proběhne o víkendu 8. – 10. ledna 2016 v pražském Salesiánském divadle.

Přednášet i diskutovat s vámi bude Marek Vácha – Orko (téma: Laudato Si – Buď pochválen), Jiří Grygar – Dřímal (Úspěchy a problémy teorie velkého třesku, kosmologie), Zdeněk Papoušek (Jak chutná moc), Dana Němcová (Výchova navzdory totalitě, diskuse), Jaroslav Šebek (Jan Hus v labyrintech moderní doby), Zdeněk Vojtíšek (Neviditelná religiozita), Eva Měřínská a Hana Říhová - Rybča (Skauting společný hochům i dívkám zároveň), Pavel Kuchař (Romové mezi námi), Vladimír Záleský – Šagi (Tvář Otcova milosrdenství), +František Radkovský (nedělní bohoslužba), Ladislav Herián (duchovní úvod) a další osobnosti.

Dále pro vás bude připraveno promítání (70. let ELŠ), výstavy, skautský antikvariát, čajovna, ubytování, stravování, prodejci atd.

Těšíme se na vaši návštěvu!
Se stiskem levice Rys, Pade a tým organizátorů

PF 2016

přidáno: 26. 12. 2015 15:41, autor: Jan Petera

Veselé vánoční svátky a šťastný nový rok 2016 
přeje za celou okresní radu 

Jan Petera 
předseda okresní rady Prahy 2


PS: naše PF-ko  si můžete stáhnout pod tímto článkem . 

Letní pátrací hra Po stopách Bratrstva Kočičí pracky

přidáno: 20. 9. 2015 11:47, autor: Jan Petera


Kdo by neznal Bratrstvo Kočičí pracky? Tato svérázná parta z kreslených i románových příběhů Jaroslava Foglara o Rychlých šípech slaví letos kulaté jubileum.
Letní pátrací hra Po stopách Bratrstva Kočičí pracky

Ano – Dlouhému Bidlu, Štětináčovi a Bohoušovi je už 75 let!

K letošnímu kulatému výročí zrodu Bratrstva Kočičí pracky – po legendárních Rychlých šípech a neméně proslulém společenství Hochů od Bobří řeky bezesporu třetí nejznámější party z literárního díla Jaroslava Foglara – byla počátkem léta v Praze odstartována celoprázdninová pátrací hra na motivy oblíbených komiksových příběhů.

Hra je pořádaná v rámci projektu Akademie Jaroslava Foglara a účastníky pátrání přivádí do uliček a zákoutí městské části Praha 3 - z velké části oblasti starého Žižkova a částečně i Vinohrad.

Úkolem pátračů je objevit podle několika indicií místo, kde je na zdi několikaposchoďového činžáku instalováno známé důmyslné signalizační zařízení Bratrstva Kočičí pracky s jednou vztyčenou vlajkou.

Letní pátrací hra Po stopách Bratrstva Kočičí prackyNámětem pro hru se staly příběhy ze seriálu Rychlé šípy o dvojici kamarádů Pískloun a Tlouštík. Ti se vypravili do neznámé části města za dobrodružstvím a při cestě do neznáma narazili na stopu Bratrstva Kočičí pracky a Rychlých šípů. Dychtiví zájemci o hru si pro inspiraci před startem jistě nalistují tyto příběhy v souborném vydání seriálového komiksu z nakladatelství Olympia.

Pravidla hry najdete na odkazu níže - s jedinou výjimkou - že hra je prodloužena do 30. 9. 2015!http://www.bohousek.cz/doc/1436113321_sb_bkp75_hra_manual.pdf

Hra prodloužena do 30. 9. 2015

S ohledem na stupňující se zájem o účast v pátrací hře Po stopách Bratrstva Kočičí pracky (k 11. 8. zaslalo své "nálezy" na e-mailovou adresu Akademie Jaroslava Foglara více než třicet pátračů) a po jednání hlavního organizátora s představiteli ÚMČ Praha 3, která podporuje tuto herní aktivitu AJF, bylo v rámci prezídia AJF rozhodnuto, že hra bude prodloužena o měsíc, tedy do 30. září 2015. Zároveň bude hra prezentována na přehlídce volnočasových aktivit dětí a mládeže a neziskových organizací Prahy 3 v sobotu 5. 9. 2015 s cílem umožnit účast dalším zájemcům, zejména školákům, kteří jsou o prázdninách mimo Prahu. 
http://www.bohousek.cz/komentare_zobrazit-2015070002.html#kom6316

Zdroj:
www.bohousek.cz

2πr (čti "dvě pí er") - velká terénní intelektuálně-fyzická hra

přidáno: 20. 9. 2015 11:42, autor: Jan Petera   [ aktualizováno 22. 10. 2015 4:43 ]

 Akci bohužel musíme z důvodu malého počtu přihlášených hráčů zrušit. Mrzí nás to, ale ani přes prodloužený termín přihlášek se nepřihlásilo lidí dost. Proto vám také dáváme vědět až takhle pozdě. Doufáme, že vám to nedělá problém.

Akci bychom v nějakém formátu přesto někdy později rádi uspořádali. Zvažujeme např. omezit akci pouze na hru (večer, noc a dopoledne) a přesunout ji blíže Praze, nebo přímo do Prahy. Co si to tom myslíte? Pokud máte názor, napište mi.

S omluvou a stiskem levice,
Věrka
za tým 2piR

Podzimní čekatelský kurz pořádaný střediskem Polaris Praha

přidáno: 20. 9. 2015 11:40, autor: Jan Petera

Podzimní čekatelský kurz (ČK) pořádaný střediskem Polaris Praha. Kurz je volně otevřen. Přihlášky přijímáme do 30 září, počet účastníku je omezen na 15 členů. Kurz je určen pro čekatele, kteří vzhledem k nabitému táborovému programu nemají prostor se účastnit ČLK. Pořádán bude formou odpoledních/večerních seminářů od 15.října do začátku prosince. Středem kurzu je prodloužený víkend 28.října až 1.listopadu (podzimní prázdniny). Těšíme se na spolupráci.

 

 polarisCK.skauting.cz

https://www.facebook.com/polarisck

 

Za pořadatele

Štika - Ondřej Plhák

(Davy - David Svoboda)

1-10 of 24