Před výsadkem

Co je potřeba udělat před výsadkem.

• Přihlašte se na výsadek (Svojískův závod) zde.
  • Jednu z družinových schůzek věnujte Druhému československému odboji. Na začátku si přečtěte doprovodný text a dále se věnujte programu, který připraví velitel výsadku (rádce/rádkyně). Program by se měl tématicky věnovat odboji, možné jsou například hry, výtvarná činnost nebo vycházka na místa spojené s odbojem (některé možnosti viz níže – velitel výsadku by si měl/a připravit informace o souvislostech a doprovodný program). Možné je také například sledování nebo poslech nějakého dokumentu či audiovizuálního díla s tématikou 2. odboje.
  • Na následující schůzce velitel výsadku zadá test, který řeší zbytek družiny dohromady. Celá družina poté společně vytvoří zápis stylem kroniky na nejvýše dvě stránky A4 textu, ve kterém popíší předchozí schůzku. Obsah zápisu by měl podrobně popisovat proběhlý program. Text je možné doprovodit obrázky, fotografiemi a podobně. Tento zápis a výsledky testu zašle velitel výsadku elektronicky do 5. 4. 2023 na adresu svojsikac23@praha2.skauting.cz (nezapomeňte uvést jednoznačnou identifikaci družiny)
  • Některá místa v Praze spojená s protinacistickým odbojem:

Památník protifašistického odboje Střelnice Kobylisy, Národní památník hrdinů heydrichiády, Petschkův palác, Vojenský historický ústav Praha: Armádní muzeum Žižkov, Národní památník na Vítkově, Pomník 2. odboje na Klárově, Památník tří odbojů v parku nad Svatoslavovou ulicí, Památník československým letcům RAF, Památník parašutistům Československé armády, Pomník Českým ženám v odboji, Čestné pohřebiště hrdinů II. Odboje, Nikdy se nevzdáme! – výstava v Národním muzeu

Pro inspiraci lze použít např. i „Procházky po místech paměti“ ke stažení na https://www.nm.cz/program/pro-skoly/nikdy-se-nevzdame (sekce „ke stažení“)

• Za splnění všech úkolů je možné získat maximální počet 90 bodů