Přihlašování na závod

• Družiny se přihlašují na https://zavody.skaut.cz/. Do přihlášky zapište družinu v kompletní sestavě tak, jak pracuje v tomto školním roce. Termín: nejpozději do 22. dubna 2019 (Velikonoční pondělí). Přihlašte družinu co nejdříve, oddalování nepřináší žádnou výhodu.
  • K přihlášení je potřeba mít účet ve SkautISu, což asi většina rádců nemá, a tak by bylo užitečné umožnit družině, aby alespoň „byla při tom“ a viděla, jak se do SZ přihlašuje.
  • Závod má také modul Před závodem. Část je plněna při terénním průzkumu (celá družina), část spočívá ve vyhledávání informací. Doporučujeme zařadit vyhledávání informací do družinového programu, třeba na individuání bázi (domácí úkol) a posléze vytvořit družinový závěr.
  • Jelikož rekonstrukce viaduktu je proces, v němž se stavební situace stále mění, doporučujeme udělat terénní průzkum co nejdříve, aby bylo ještě co k vidění. Také zpracování poznatků do zprávy zabere družinám nějaký čas.

24. skautský společenský večer je úspěšně za námi!

Připomeňte si tento krásný večer 19. ledna v Krakově sérií fotek a videa pořízený realizačním týmem akce :-). Jim patří velké poděkování za mnohaleté pravidelné pořádání této tradiční společenské události, která je součástí nejen okresního dění v prvním měsíci každého roku. Srdečně vás již teď zveme na jubilejní 25.ROČNÍK v lednu 2020!

EPYDEMYE SE BLÍŽÍ! PŘIJĎ NA KONCERT FOLKROCKOVÉ KAPELY V RÁMCI CELOSTÁTNÍ SKAUTSKÉ AKCE TRIGNIS 2019.

EPY DE MYE je česká folková a folkrocková kapela (a její členové jsou převážně skauti). Ve své desce KOTLINA kapela zhudebňuje silné příběhy legionářů, odbojářů, výsadkářů, komunistických obětí, nezdolných idealistů, statečných obyčejných lidí, ale také těch, kteří tíhu doby neunesli a zradili. Přijďte si poslechnout silné texty a skvělou hudbu.

Koncert proběhne v rámci celostátního vzdělávacího setkání Trignis 2019  o víkendu 1. až 3. března 2019 v Salesiánském divadle v Praze 8. Na programu budou také:

• přednášky zajímavých skautských, duchovních i jiných osobností, diskuse(Tomáš Halík, Václav Malý, Daniela Drtinová, Pavel Fischer, Jiří Grygar, Ladislav Heryán, Květa Princová, Pavel Hošek, Břetislav Rychlík, Petr J. Vinš, Alex Bernardová a další. )
  • volitelné programy, praktické workshopy nejen pro vedoucím oddílů
  • film s komentářem režiséra
  • duchovní programy pro každého
  • ubytování a stravování v místě, řada doprovodných akcí a nabídek

Kompletní program Trignis 2019

Web akce a přihlašování účastníků je zde: https://trignis.skauting.cz/

Metodický seminář Trignis 2019 je uspořádaný k 80. výročí založení Odboru duchovní výchovy Junáka. Akci pořádá Odbor duchovní výchovy Junáka a LŠ PROTOS pod záštitou Junáka Praha 2.

Na akci tě zve
za tým organizátorů Trignisu
Edy, Rys, Minewakan, Rex, Tom, Slimák, Nashville, Neptun, Majda, Fína… + 14 dalších
Trignis znamená „troj-oheň“. Pro nás jsou to tři základní principy skautingu, které osvěcují naši skautskou cestu.

24. skautský společenský večer

Dovolujeme si Vás pozvat na 24. ročník Skautského společenského večera Prahy 2, který pro okres Praha 2 pořádá Skautské tancování a středisko Arcus Praha. Skautský společenský večer připravujeme sami pro sebe. Budeme rádi, když svou účastí přispějete k jeho úspěšnému průběhu.

Datum konání

sobota 19. ledna 2019
sál otevřen od 18:30 hodin
zahájení programu v 19:00
zakončení plesu ve 24:00

Jak k nám:

Stanice Krakov
bus: 102, 177, 201, 236
(10 minut jízdy ze stanice metra Kobylisy)

Vstupenky

Společenský večer není ziskovou akcí, ceny vstupného jsou stanoveny tak, aby pokryly náklady na pronájem prostor, kapelu a poplatku pro OSA.

Cena vstupenky je 250,- Kč

Pozvánka

Budeme rádi, když nám pomůžete s propagací večera, třeba vyvěšením pozvánky na ples ve vaší klubovně. Více na stránce propagace.

Bitva u Štěrbohol – aneb Svojsíkův závod 2017 ORJ Praha 2

„Co to bylo za ránu?“, ptali se jistě obyvatelé Hrdlořez jednoho sobotního rána. „Znělo to trochu jako výstřel z kanónu, ale to jsme se asi museli přeslechnout.“ Nepřeslechli, asi totiž netušili, že právě kousek od jejich bydliště v sobotu 22. dubna vzplála vzpomínka na 260 let starou historii, kdy se v těchto místech uskutečnila bitva u Štěrbohol.  Tehdy zde vojsko habsburské monarchie očekávalo útok pruské armády.

Číst více…Bitva u Štěrbohol – aneb Svojsíkův závod 2017 ORJ Praha 2

Lilie za ostnatým drátem

V rámci rozšíření stále výstavní expozice Lilie za ostnatým drátem – Skauting ve třetím odboji v Památníku Vojna v Lešeticích u Příbrami bude instalována i kolekce obrazů s danou tematikou, které malují nevidomí výtvarníci (!) v rámci činnosti Nadace Artevide.

Tentokrát mezi mladé amatérské výtvarníky s úplným nebo částečným poškozením zraku přišli do tvůrčí dílny oldskauti z Prahy 2. Workshop se uskutečnil jako součást projektu Skautského dobrého skutku 2017

Číst více…Lilie za ostnatým drátem